Aizbraucēji un Tēvzeme

Aizbraucēji

Tas ir noticis, notiek visu laiku un to nevar padarīt par nebijušu. Katram aizbraucējam ir savi iemesli, un tie ir privāti. Tā ir personīgā pieredze, ko neviens nekad neatņems. Bet valstiski tas ir starta punkts, kas jāņem vērā, ja gribam sakārtot savu valsti. Jo latvieši ir te un latvieši ir tur.

Jebkurā gadījumā - Latvija ir gan mums, gan viņiem. Nereti aizbraukušais latvietis savu Tēvzemi ciena vairāk, nekā viens otrs Tēvzemē mītošais latvietis, un tas biežāk attiecināms uz funkcionāriem jeb blēžiem valsts pārvaldē, jo "cienīt Tēvzemi" nozīmē ne tikai pa savu zemi spert drošu soli sava biznesa attīstībā, bet to darīt, nenodarot ļaunu tautiešiem, drīzāk - radot atbalstu, lai visiem kopā būtu droši un klātos labi.

Brīdī, kad pie varas nebūs neviena noziedznieka un tiks atjaunota saprātīga valsts pārvalde, mainīsies arī emocijas. Gan te, gan tur. Tāpēc mēs nekādā gadījumā nedrīkstam savā starpā naidoties un nicināt viens otru.

Šādas pārdomas radās, izlasot NRA.lv rakstu "SKARBS aizbraucējas viedoklis par Latviju: Nelietīgā valsts, lieciet cilvēkus mierā!". Tāpēc, cienot tautiešus te un tur, vēlreiz aicināšu - nenaidosimies! Jā, ir grūti gan te Latvijā, gan tur svešumā. Tieši tāpēc tas ir iemesls domāt un darīt kopā, lai Latvija nākošos 100, nē, tūkstošus gadus būtu vienīgā valsts, kura garantē latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem (Satversmes preambula).

Mājas var būt jebkur, bet Tēvzeme ir viena. Neviens un nekad nedrīkstētu teikt, ka viņam nav Tēvzemes.
Ir! Tā ir katra indivīda pirmsākums - prioritāte, ar kuru mazs bērns jāaudzina jau no mazotnes - kopā ar vakara pasakām un vecvecāku nostāstiem.