Tikšanās ar dzimtām

Sadarbībā ar izdevniecību LA.lv un Mājas Viesis arī turpmāk lasītājiem tiks iedvesmojoši raksti par kuplām, senām, kā arī ne tik kuplām un ne tik senām latviešu dzimtām. Visus mēs nepazīstam, tāpēc noteikti mēs ar Dace Judina-Nīmane gaidām kādus ieteikumus - "re, par šo dzimtu varētu pastāstīt!". Un jā, katrs no jums var būt un noteikti ir iedvesmas avots kādam tautietim un ne vienam vien. Vieni turpina dzimtas tradīcijas kādā nozarē (maize, bites, amatniecība), citi mēģina ko jaunu un tas viss ir dzimtas ritējums - tas ir tautas ritējums. Visi kopā mēs esam tas, ko sauc par Latviju - tieši tas, ko mums mantojumā atstāja mūsu senči. Vēl jāpiebilst - rakstiet savu dzimtas dienasgrāmatu. Ja agrāk baznīcās bija dati, tad kara laikā daļu nopostīja, bet tagad viss ir dzimtsarakstu nodaļā, kur par katru papīrīti jāmaksā, turklāt tur nav informācijas, ko kurš darījis un kā ir veicies, bet tas ir materiāls, kas noteikti iedvesmotu savējos. Turiet savu vēsturi pie sevis - sākot ar dzimtas koku, dziļu, cik vien var atrast. Visa šī informācija katram jūsu pēcnācējam liks justies svarīgam. Tā ir enerģija, kas ikvienam dzimtas loceklim dod spēku nostāvēt grūtā brīdī. Lai veicas visiem mums!

P.S. Vēl iedvesmai - juridiski mūsu valstij nākamgad būs 100 gadi, bet neaizmirstiet, ka mums pašiem ir vismaz simts reiz vairāk gadu un mēs esam atbildīgi par to, lai šī atbildīgā apziņa iesakņojas mūsu pēctečos.

Dace Judina-Nīmane, "Nīmaņu dzimtas detektīvs. Saldū salido ap 40 savējo; dižmātei apritēs apaļš simts!"
http://www.indigo.lv/nimanu-dzimtas-detektivs

Dace Judina-Nīmane, "Gadsimtiem par spīti. Dace Judina ciemos pie kuršu ķoniņu dzimtas Tontegodēm"
http://www.indigo.lv/kursu-koninu-tontegodes

Dace Judina-Nīmane, "Piebalgas Gavari. Desmit paaudžu mantojums"
Šobrīd preses tirdzniecībā, žurnāls "Mājas viesis", bet pēc pāris nedēļām LA.lv lapā.

Papildus ielieku saiti uz žurnālā "36,6" pērn decembrī publicēto rakstu "par šo dzīvi, iepriekšējo dzīvju pieredzi un senčiem mūsos"
http://www.indigo.lv/senci-musos